F1 Races Net F1races Net
Sezóna 25

Čt 02.07.20
0 online
Úvod Registrace Hlavní Timing Liga Jezdci
Trénink Rychlost Zranění Vůz Brzdy Stáj
Sklad Obchod Bazar Výzkum Počasí Pneumatiky
Sponzoři Finance Testování Kvalifikace Závod Bodování
Poháry Fórum Simulace Banka

Kvalifikace

Úspěšné zvládnutí kvalifikace je polovina k zisku nějakých bodů. Jedou se tři kola, ty se dozvíš čas pouze toho nejrychlejšího. Kvalifikaci je nutné odjet do sobotního poledne (12:00). Nastavení kvalifikace se skládá z nastavení jezdce, vozu, rychlosti do zatáček a šikan, počtu litrů paliva (zde mysli i na závod, protože se zbývajícím palivem z kvalifikace startuješ do závodu) a s nastavením pneumatik (do závodu můžeš nastavit nové pneumatiky). Počasí při kvalifikaci není takové, jako při nedělním závodu, ale závisí na počasí dne, ve kterém kvalifikaci jedeš (viz Počasí). Po odjetí kvalifikace se komponenty na voze uzamknou a s tímto vozem startuješ do závodu. Kvalifikace se skládá celkově ze tří částí. Aby jsi mohl zlepšovat čas ve druhé a třetí části, je nutné v první části dokončit alespoň jedno kolo. Do závodu budeš startovat se zbytkem paliva z nejúspěšnějšího pokusu ze všech tří částí kvalifikace.
Ve druhé a třetí části nedochází k dalšímu opotřebení vozu. Pokud se ale tvůj jezdec v 2. či 3.části vybourá, tak k opotřebení vozu samozřejmě dojde.
Pro ligy 1 - 3 platí tzv. "Pravidlo 107%". Do závodu bude připuštěn pouze ten pilot, který se kvalifikuje časem <= 114 % času držitele pole position (platí pro první ligu, v druhé jde o 117 %, ve třetí o 122 %).Kvalifikační čára je pohyblivá v závislosti na počasí za kterého jezdec absolvuje svoji kvalifikační jízdu.Takže za každého počasí je stejná šance pro splnění limitu.Pokud mají dva jezdci shodný čas v kvalifikaci,tak o pořadí mezi nimi rozhoduje druhý nejlepší zajetý čas.
Pokud chceš zajet kvalifikaci v sobotu mezi 11:30-12:00 tedy v době kdy je již nabízen online přenos,tak se dostaneš do menu nastavení kvalifikace přes odkaz ZÁVODY v levé části menu a dále klikneš na KVALIFIKACE u daného závodu

Ukázka:
Nejbližší závod

Žádný závod není momentálně naplánován.

 
Pravidla & Nápověda Odkazy

Zadat dotaz
 
Národy v F1 Races

1. 0.00 (4)
2. 0.00 (0)
3. 0.00 (0)
4. 0.00 (0)
5. 0.00 (0)
 
Spolupráce

Formule, F1 online hra
F1 | FormulaOne.cz
MP3 ke stažení
   jméno       heslo                získat heslo      registrace nového uživatele